PF 2021
22.12.2020

Vážení partneři,

díky Vaší touze po vyšší energetické soběstačnosti jsme v roce 2020 realizovali spousty zajímavých projektů! Máme radost, že přibývá zákazníků, kteří si uvědomují, že díky přírodním energiím nejen ušetří finance, ale i chrání přírodu!

DÍKY ZA TO!

Vzhledem k zvýšenému zájmu o fotovoltaické elektrárny jsme rozšířili naše řady!

Dalším významným krůčkem bylo pro nás zahájení aktivity na sociálních sítí, kde Vás pravidelně informujeme o aktuálním dění u nás, ale i ve světě fotovoltaiky. Pojďte se podívat na menší ukázku naší celoroční práce a staňte se fanouškem naší facebookové stránky.

https://fb.watch/2pTk_4hVPn/

A z našeho technického oddělení vám posíláme TIP na zimu:

V zimě je značně nižší výroba ve srovnání se zbytkem roku, takže často nezbývá moc přebytečné energie, která by šla uložit do baterií. Pokud je to Váš případ, je možné nastavení baterií přizpůsobit pro zimní měsíce, tzn. cca prosinec - únor.

Připravili jsme si pro Vás tyto dva tipy:

  1. Navýšení minimálního SOC baterií
  • To může prodloužit jejich životnost, protože baterie nebudou po řadu dní či týdnů na minimální úrovni SOC.
  • Další výhodou je, že pokud aktivně využíváte zálohovaný výstup střídače, budete mít v případě výpadku distribuční sítě uloženo více vlastní energie pro případné využití.

Minimální SOC baterie doporučujeme navýšit alespoň na 50 %.

nebo

  1. Vypněte baterie

Pokud patříte mezi zákazníky, který vůbec nevyužívají zálohovaný výstup a teplota v místnosti s bateriemi je blízká nule, tak se nabízí varianta úplného vypnutí baterií

  • V první řadě je třeba je nabít na 90% SOC a až poté vypnout
  • Výhodou je, že se baterie nebudou po celou tuto dobu opotřebovávat, což prodlouží jejich životnost
  • Nevýhodou je, že pokud bude slunečný den, budete využívat pouze aktuálně vyrobenou elektřinu a nebudete moci nevyužitou energii ukládat

V případě, že se pro jednu z možností rozhodnete, kontaktujte prosím naše technické oddělení. Jsme tu pro Vás do 22.12.2020 a dále od 6.1.2021.

Kontaktní osoba: Pavel MAREK; pavel.marek@joyce.cz; 797 974 010

Na závěr našeho emailu a také tohoto turbulentního roku nám dovolte Vám popřát do nového roku spoustu slunečných dní, zdraví a radosti ze života!

Váš tým Joyce

PF 2021