Dotační programy

Poradíme vám a pomůžeme s vyřízením aktuálních dostupných dotačních programů týkajících se podpory fotovoltaiky. Sledujeme dění na trhu a informujeme o novinkách naše zákazníky i zájemce o solární energii.

Nové dotace na samostatnou fotovoltaiku pro firmy

30.6.2017
Ministerstvo průmyslu a obchodu vyhlásilo dne 16. června 2017 výzvu Fotovoltaické systémy s/bez akumulace pro vlastní potřebu v rámci podpory programu Úspory energie. Díky tomuto rozhodnutí se tak konečně podařilo prosadit dotační financování fotovoltaiky jako samostatného opatření.

více

Nová zelená úsporám

Dotační program Nová zelená úsporám podporuje energeticky úsporné rekonstrukce rodinných domů a bytových domů, výměnu nevyhovujících zdrojů na vytápění a využívání obnovitelných zdrojů energie. Je určen pro majitele rodinných domů a bytových domů (hl. město Praha).

více

IROP

Integrovaný regionální operační program (IROP) je součástí Evropských fondů pro regionální rozvoj. Je zajímavý pro majitele bytových domů mimo území hl. m. Prahy, kteří chtějí fotovoltaickou elektrárnu v rámci zateplení celé budovy (zlepšení energetické účinnosti).

více

OPPIK

Operační program podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OPPIK) je zaměřen na podporu firem a podniků. Je určen pro malé a střední podniky i velké firmy. Dotace se vztahuje na instalaci fotovoltaické elektrárny pro vlastní spotřebu podniku.

více