Pořiďte si tzv. panel do zásuvky. Je to sada fotovoltaického panelu a mikroměniče, který po zapojení do zásuvky dodává energii do daného okruhu.

Oblíbené a efektivní řešení pro snížení Vašich výdajů za elektřinu.

  • výkon fotovoltaického panelu od 195 Wp;

  • lze spojit 2 a více panelů do série;

  • s konstrukcí na střechu i bez.
od 8 500 Kč s DPH
od 7 000 Kč bez DPH
Chci kalkulaci

Jedná se o GridFree neboli mikro fotovoltaickou elektrárnu "do zásuvky", dodávanou jako samoinstalační balení. Spojení kvalitního solárního panelu značky IBC Solar a mikroměniče Involar je velmi efektivní a jednoduchý způsob, jak vyrábět vlastní elektrickou energii a snížit náklady za elektřinu.

Jeden fotovoltaický panel je optimální pro objekty s nižší stálou spotřebou. Pro vyšší výkon lze spojit více mikroelektráren do série.

Jak to funguje?

Mikroměnič je v podstatě vaše mini elektrárna. Okamžitě převádí získaný výkon z panelu na síťové napětí, které je připraveno k okamžitému zužitkování ve spotřebičích. Pro připojení mikroměniče k panelu stačí vzájemně propojit dva konektory. Nic složitého.

Jakmile propojíte sadu, můžete ji zapojit přímo do běžné elektrické zásuvky.

Energie vyráběná mikroměničem bude vždy spotřebovávána přednostně, místo placené elektřiny od Vašeho dodavatele.

Při objednávce zvolte počet fotovoltaických panelů tak, aby trvalá spotřeba na dané fázi, ke které bude mikroelektrárna připojena, byla vždy vyšší než instalovaný výkon panelů.

Pokud není možné stálý odběr zajistit, je potřeba instalovat před mikroelektrárnu proudové relé, které bezpečně zamezí přetokům do distribuční sítě.

Co sada obsahuje?

Sada Mikroelektrárna obsahuje:

- fotovoltaický panel

- mikroměnič Involar 230V/230W

- kompletní kabeláž (sada standardně obsahuje kabeláž o délce 3 m. Potřebujete-li kabel delší, napište nám tuto informaci do poptávkového formuláře níže nebo e-mailem.)

- návod k sestavení

Instalace a konstrukce

Sada je dodávána dle Vašich požadavků i s konstrukcí na konkrétní typ střechy.

Instalace je snadná, přesto ji doporučujeme svěřit kvalifikované osobě, která vlastní oprávnění k instalacím elektrozařízení.

V případě Vašeho zájmu Vám zajistíme i instalaci sady vč. jejího dovozu až na místo instalace. Vše Vám dopředu naceníme dle Vašich konkrétních požadavků.

Připojení mikroelektrárny se řídí vyhláškou č.16/2016Sb. o podmínkách připojení k elektrizační soustavě.

Mám zájem o mikroelektrárnu