Blíží se splasknutí solární bubliny. Firem je moc, poptávka strmě klesá, na obzoru je polský katastrofický scénář

Solární boom začíná v Česku narážet na svůj strop. Zájem lidí o solární panely na střechu domu podstatně ochladl především kvůli tomu, že elektřina v porovnání s loňskem výrazně zlevňuje. Kvůli dražším hypotékám se pak do výstavby domů a tím i do možné instalace fotovoltaiky pouští o dost méně lidí než v předchozích letech. Odborníci tak varují před polským scénářem, kde loni došlo k vlně krachů firem, které fotovoltaiky montují.

„Aktuálně jsme v porovnání se stejným obdobím loňského roku asi na pěti procentech poptávky,“ tvrdí předseda Cechu akumulace a fotovoltaiky Aleš Hradecký.

Výrazný úbytek zakázek může dostat do problémů řadu firem, které se na montáž fotovoltaiky zaměřují. V případě krachu podniků mohou jejich zákazníci přijít o záruky na solární elektrárny i servis.

Ještě hůř na tom mohou být ti, kdo firmě už zaplatili zálohu, ale fotovoltaiku na své střeše stále nemají. „Loňský boom lidi odvedl i k firmám, které jim slibovaly, že budou mít za 14 dní postaveno, a dnes nemají nic nebo maximálně složený materiál na dvorku,“ popisuje Hradecký. „Právě s těmito stížnostmi nás lidé kontaktují. Chtějí odstoupit od smlouvy, ale z těch společností s nimi nikdo nekomunikuje,“ dodává. Podle Hradeckého by lidé při výběru dodavatele fotovoltaiky měli být obezřetní a vybrat si spíše firmu s tradicí a dostatečným zázemím.

Více info zde: https://archiv.hn.cz/c1-67186170-pozor-na-solary-firem-ktere-je-instaluji-je-moc-poptavka-strme-klesa

S námi bez garance a servisu nezůstanete. JOYCE je česká firma s více než 25 letou tradicí. Máme diverzifikované podnikání a fotovoltaice věnujeme již od roku 2008! Díky stabilnímu zázemí se proto se u nás můžete spolehnout nejen na kvalitu odvedené práce, ale hlavně na profesionální přístup a spolehlivý záruční a pozáruční servis. Protože instalací fotovoltaické elektrárny to pro nás nekončí.

 

Sledujte nás také na Facebooku a LinkedIn.