Co děláme

Komplexní řešení od individuálního návrhu fotovoltaické elektrány po stavbu včetně optimalizace výroby. Zajistíme pro vás servis i případné rozšíření elektrárny o další panely v budoucnosti.

"

fotovoltaická elektrárna

Fotovoltaické elektrárny stavíme už od roku 2008. Na rodinné domy, firemní objekty i bytové domy. Každý návrh fotovoltaiky je individuální, přizpůsobený potřebám zákazníka a možnostem objektu.

výhody fotovoltaické elektrárny

 • Výrazné snížení nákladů za energie
 • Vyšší soběstačnost a možná záloha při výpadku sítě
 • Šetrný zdroj energie k životnímu prostředí

Sluneční, neboli fotovoltaické elektrárny, vyžadují po své instalaci jen minimální údržbu, provozní náklady jsou tak extrémně nízké ve srovnání s ostatními technologiemi na výrobu elektrické energie.

Jaké solární panely, střídače a baterie používáme

Sledujeme novinky a trendy na trhu fotovoltaiky a snažíme se pro vás vybírat nejlepší používané technologie v poměru cena/výkon.

Ačkoliv jsme schopni instalovat jakékoliv panely, nejvíce se nám osvědčila kvalita panelů značky Axitec, JA Solar a Trina Solar. Kromě vynikajících technických parametrů a vysoké účinnosti nabízí tyto značky dlouhou životnost a výkonovou záruku 25 let na 85 % výkonu.

Často využíváme střídače značky GoodWe, se kterými máme velmi dobré zkušenosti. Pro velké bezbateriové elektrárny preferujeme instalaci systému SolarEdge. Další střídače, se kterými máme zkušenosti a můžeme vám vřele doporučit, jsou střídače značek SofarSolar a Huawei.

U bateriových systémů používáme standardně baterie značky Pylontech, GoodWe a BYD. Hlavním důvodem je vysoká životnost, spolehlivost a nezbytná kompatibilita se střídači značky GoodWe.

Jako alternativu pro náročnější zákazníky nabízíme HES „all-in-one“ box. Více informací o tomto řešení naleznete níže na této stránce.

S ohledem na velké množství firem v oblasti fotovoltaiky vždy doporučujeme vybírat si osvědčené společnosti s dlouholetými zkušenostmi, které vám zaručí odbornost, zkušenost, individuální řešení vašich požadavků a kvalitní servis se zárukou na všechny výrobky.

Jak funguje fotovoltaická elektrárna

Fotovoltaická elektrárna je zařízení, které umožňuje přeměňovat sluneční záření na elektrickou energii. Pokud máte v domě přípojku elektrické energie, doporučujeme pořízení tzv. hybridní fotovoltaické elektrárny, kdy je fotovoltaický systém složen z hybridního střídače a bateriérového úložiště.

Při nedostatku slunečního záření budete odebírat elektřinu ze sítě, stejně jako to děláte teď. Jakmile vysvitne slunce a panely začnou vyrábět elektřinu, budete nahrazovat síťovou elektřinu elektřinou vlastní. Pokud budete vyrábět více elektřiny, než je aktuální spotřeba v domě, pak existují čtyři možnosti, jak naložit se vzniklými přetoky:

 1. Ukládat do baterií pro pozdější spotřebu nebo zálohu, pokud by vypadla distribuční síť.
 2. Přesměrovat do ohřevu vody v zásobníku TUV nebo jiného vhodného elektrického zařízení, pomocí přístrojů na optimalizaci spotřeby elektrické energie (link na podstránku s optimalizaci spotřeby).
 3. Posílat elektřinu do distribuční sítě a prodávat ji některému z obchodníků s elektřinou
 4. Automaticky utlumit výrobu

Výše uvedené možnosti můžete kombinovat, což umožnuje maximální využití vlastní vyrobené energie a ekonomického potenciálu.

S ohledem na to, že výkupní ceny přebytků bývají malé, doporučujeme nastavit velikost a poptávku vaší fotovoltaiky co nejlépe a tím spotřebovat maximum vyrobené energie pro svoje využití.

UKÁZKA ZAPOJENÍ

Na obrázcích je znázorněno bateriové (hybridní) zapojení se záložními okruhy.

Ukazka Zapojeni Fotovoltaiky 1 - Fotovoltaická Elektrárna - Joyce Energie

Pokud vyrobíte více, než spotřebujete, bude energie ukládána do baterií, případně prodávána do distribuční sítě.

Ukazka Zapojeni Fotovoltaiky 2 - Fotovoltaická Elektrárna - Joyce Energie

Vyrobená elektřina primárně putuje k vašim spotřebičům, následně do baterie k pozdějšímu využití. Až v poslední řadě jako přebytek do distribuční sítě.

Ukazka Zapojeni Fotovoltaiky 3 - Fotovoltaická Elektrárna - Joyce Energie

V noci budete čerpat elektřinu z energie uložené v bateriích. Pokud by jí bylo málo, tak i z distribuční sítě.

Ukazka Zapojeni Fotovoltaiky 4 - Fotovoltaická Elektrárna - Joyce Energie

Při výpadku distribuční sítě budete moci vyrábět elektřinu a vaše spotřebiče ji budou užívat na zálohovaném okruhu.

HES „ALL-IN-ONE“ BOX

Ukládat přebytečnou energii, kterou vyrobí fotovoltaická elektrárna, je ideální způsob, jak ještě snížit vaše účty za elektřinu. HES „all-in-one“ box představuje elegantní a chytré řešení pro zajištění energetické nezávislosti vaší domácnosti.

- Fotovoltaická Elektrárna - Joyce Energie

VÝHODY HES „ALL-IN-ONE“ BOXU:

 • Zařízení je kompletně vyvinuto a vyrobeno v České republice
 • Unikátní řešení využívá akumulátory z elektromobilů
 • Vysoká kapacita baterií umožňuje jednoduché řízení spotřeby a hlavně výhodný nákup energie / prodej přebytků energie
 • Poskytuje plynulý provoz v síťovém i ostrovním režimu
 • Umožňuje propojení s inteligentní domácností
 • Jedná se o elegantní a skladné řešení, které ušetří místo ve vaší domácnosti
 • Ve srovnání s konkurencí je technologicky daleko pokročilejší díky nové koncepci a inteligentnímu řízení spotřeby elektrické energie

Sledujte nás také na Facebooku a LinkedIn.