Co děláme

Komplexní řešení od individuálního návrhu fotovoltaické elektrány po stavbu včetně optimalizace výroby. Zajistíme pro vás servis i případné rozšíření elektrárny o další panely v budoucnosti.

"

fotovoltaická elektrárna

Fotovoltaické elektrárny stavíme už od roku 2008. Na rodinné domy, firemní objekty i bytové domy. Každý návrh fotovoltaiky je individuální, přizpůsobený potřebám zákazníka a možnostem objektu.

výhody fotovoltaické elektrárny

 • Výrazné snížení nákladů za energie
 • Vyšší soběstačnost a možná záloha při výpadku sítě
 • Šetrný zdroj energie k životnímu prostředí

Sluneční, neboli fotovoltaické elektrárny, vyžadují po své instalaci jen minimální údržbu, provozní náklady jsou tak extrémně nízké ve srovnání s ostatními technologiemi na výrobu elektrické energie.

Jaké solární panely, střídače a baterie používáme

Sledujeme novinky a trendy na trhu fotovoltaiky a snažíme se pro vás vybírat nejlepší používané technologie v poměru cena/výkon.

Ačkoliv jsme schopni instalovat jakékoliv panely, nejvíce se nám osvědčila kvalita panelů značky Axitec. Kromě vynikajících technických parametrů a vysoké účinnosti nabízí tato značka dlouhou životnost a výkonovou záruku 25 let na 85 % výkonu.

Často využíváme střídače značky GoodWe, se kterými máme velmi dobré zkušenosti, jak pro bateriové, tak bezbateriové systémy.

U bateriových systémů používáme standardně baterie značky Pylontech. Hlavním důvodem je vysoká životnost, spolehlivost a nezbytná kompatibilita se střídači značky GoodWe, se kterou firma Pylontech dlouhodobě spolupracuje.

Jako alternativu pro náročnější zákazníky nabízíme domácí bateriové úložiště HES. Více informací o tomto řešení naleznete níže na této stránce.

S ohledem na velké množství firem v oblasti fotovoltaiky vždy doporučujeme vybírat si osvědčené společnosti s dlouholetými zkušenostmi, které vám zaručí odbornost, zkušenost, individuální řešení vašich požadavků a kvalitní servis se zárukou na všechny výrobky.

Jak funguje fotovoltaická elektrárna

Fotovoltaická elektrárna je zařízení, které umožňuje přeměňovat sluneční záření na elektrickou energii. Pokud máte v domě přípojku elektrické energie, doporučujeme pořízení tzv. hybridní fotovoltaické elektrárny, kdy je fotovoltaický systém složen z hybridního střídače a bateriérového úložiště.

Při nedostatku slunečního záření budete odebírat elektřinu ze sítě, stejně jako to děláte teď. Jakmile vysvitne slunce a panely začnou vyrábět elektřinu, budete nahrazovat síťovou elektřinu elektřinou vlastní. Pokud budete vyrábět více elektřiny, než je aktuální spotřeba v domě, pak existují čtyři možnosti, jak naložit se vzniklými přetoky:

 1. Ukládat do baterií pro pozdější spotřebu nebo zálohu, pokud by vypadla distribuční síť.
 2. Přesměrovat do ohřevu vody v zásobníku TUV nebo jiného vhodného elektrického zařízení, pomocí přístrojů na optimalizaci spotřeby elektrické energie (link na podstránku s optimalizaci spotřeby).
 3. Posílat elektřinu do distribuční sítě a prodávat ji některému z obchodníků s elektřinou
 4. Automaticky utlumit výrobu

Výše uvedené možnosti můžete kombinovat, což umožnuje maximální využití vlastní vyrobené energie a ekonomického potenciálu.

S ohledem na to, že výkupní ceny přebytků bývají malé, doporučujeme nastavit velikost a poptávku vaší fotovoltaiky co nejlépe a tím spotřebovat maximum vyrobené energie pro svoje využití.

UKÁZKA ZAPOJENÍ

Na obrázcích je znázorněno bateriové (hybridní) zapojení se záložními okruhy.

Ukazka Zapojeni Fotovoltaiky 1 - Fotovoltaická Elektrárna - Joyce Energie

Pokud vyrobíte více, než spotřebujete, bude energie ukládána do baterií, případně prodávána do distribuční sítě.

Ukazka Zapojeni Fotovoltaiky 2 - Fotovoltaická Elektrárna - Joyce Energie

Vyrobená elektřina primárně putuje k vašim spotřebičům, následně do baterie k pozdějšímu využití. Až v poslední řadě jako přebytek do distribuční sítě.

Ukazka Zapojeni Fotovoltaiky 3 - Fotovoltaická Elektrárna - Joyce Energie

V noci budete čerpat elektřinu z energie uložené v bateriích. Pokud by jí bylo málo, tak i z distribuční sítě.

Ukazka Zapojeni Fotovoltaiky 4 - Fotovoltaická Elektrárna - Joyce Energie

Při výpadku distribuční sítě budete moci vyrábět elektřinu a vaše spotřebiče ji budou užívat na zálohovaném okruhu.

Bateriové úložiště HES

Ukládat přebytečnou energii, kterou vyrobí fotovoltaická elektrárna, je ideální způsob, jak ještě snížit vaše účty za elektřinu. Domácí bateriové úložiště HES představuje elegantní a chytré all-in-one řešení pro zajištění energetické nezávislosti vaší domácnosti.

- Fotovoltaická Elektrárna - Joyce Energie

VÝHODY DOMÁCÍHO BATERIOVÉHO ÚLOŽIŠTĚ HES:

 • Zařízení je kompletně vyvinuto a vyrobeno v České republice
 • Unikátní řešení využívá akumulátory z elektromobilů
 • Vysoká kapacita baterií umožňuje jednoduché řízení spotřeby a hlavně výhodný nákup energie / prodej přebytků energie
 • Poskytuje plynulý provoz v síťovém i ostrovním režimu
 • Umožňuje propojení s inteligentní domácností
 • Jedná se o elegantní a skladné řešení, které ušetří místo ve vaší domácnosti
 • Cenově srovnatelné s konkurencí, ale technologicky je daleko pokročilejší díky nové koncepci a inteligentnímu řízení spotřeby elektrické energie

Sledujte nás také na Facebooku a LinkedIn.