Nové dotační programy na fotovoltaické systémy pro firmy a instituce na rok 2024

Podnikatelé, firmy, instituce, obce a kraje, chcete ušetřit peníze za elektřinu?

Pak nepřehlédněte novinku, která vejde v platnost od března 2024.

Jedná se o nové dotace na fotovoltaické systémy (pozemní i střešní), které vypsalo Ministerstvo životního prostředí (MŽP) skrze Modernizační fond. Celková alokace nových výzev činí 9 mld. Kč.

  • Byly vypsány 4 dotační programy, kde se budou moci nově zapojit firmy a instituce (obce/kraje/samosprávné instituce apod.).
  • Pokrytí nákladů pro firmy na FVE je max. 50 % uznatelných výdajů, pro instituce/obce až 30-75 %.
  • Dotační program je platný jen pro projekty s výkonem nad 50kWp (výjimkou je Praha, zde je možné žádat již s projekty nad 10 kWp).
  • Při podání žádosti je nutné doložit/mít (výjimka u RES+ č. 2/2024) stavební povolení = možné zdržení/komplikace před podáním žádosti. U menších stavebních úřadů nebo u těch, které jsou již nyní zahlceny prací a žádostmi jiného druhu, může jít o zásadní zdržení v řádu i více než 1 měsíce.

U nesoutěžních výzev platí, že kdo splní formální kritéria, získá dotaci. Takže na nic nečekejte a začnete řešit všechny podklady ještě dnes! Čím dříve začnete, tím větší máte pravděpodobnost, že dotaci dostanete, protože zájem bude zřejmě velký.

Joyce Fve Nove Dotacni Programy Na Fve Pro Firmy A Instituce 2024 - Nové Dotační Programy Na Fotovoltaické Systémy Pro Firmy A Instituce Na Rok 2024 - Joyce Energie

 

Byly vypsány tyto nové výzvy:

  • Výzva RES+ č. 1/2024 – Fotovoltaické elektrárny 10 kW – 5 MW s vlastní spotřebou (alokováno 3 mld. Kč)

Celkem 3 miliardy korun míří na podporu výstavby fotovoltaických elektráren do 5 MW k výrobě zelené energie pro vlastní spotřebu.

 

  • Výzva RES+ č. 2/2024 – Fotovoltaické elektrárny s výkonem nad 1 MWp (alokováno 4 mld. Kč)

Dotace podpoří výstavby fotovoltaických elektráren s výkonem nad 1 MWp, akumulaci vyrobené elektřiny a elektrolyzéry na výrobu vodíku.

 

  • Výzva RES+ č. 3/2024 – Fotovoltaické elektrárny na veřejných budovách pro malé obce (alokována 1 mld. Kč)

Dotace podpoří instalace fotovoltaických elektráren na veřejných budovách a další infrastruktuře ve vlastnictví obcí. Podpora se bude vztahovat i na rekonstrukci střech, na kterých budou fotovoltaické panely umístěny a na modernizaci související elektroinstalace.

 

  • Výzva RES+ č. 4/2024 – Fotovoltaické elektrárny na budovách a další infrastruktuře (alokována 1 mld. Kč)

Dotace v celkové výši 1 miliardy korun podpoří instalace fotovoltaických elektráren na budovách a další infrastruktuře ve vlastnictví krajů, obcí, samospráv, církví a jimi zřizovaných příspěvkových organizací, právnických osob a společností, včetně sdružených projektů.

 

Nových výzev se bát rozhodně nemusíte. Jsme profi firma, která se fotovoltaikou a vyřizováním dotací zabývá již mnoho let. Můžete s námi ušetřit spoustu času i peněz.

Všechny podmínky nových dotačních programů vám rádi podrobně vysvětlíme.

Máte zájem či další dotazy? Určitě se nám neváhejte ozvat.

📧 fotovoltaika@joyce.cz

📞 +420 539 088 030

ŽÁDAT LZE OD 1. 3. 2024! Tak na nic nečekejte.

Sledujte nás také na Facebooku a LinkedIn.