Vlastní fotovoltaická elektrárna je váš pomocník v boji proti zdražující elektřině

I když cena elektřiny na světových trzích klesá, od začátku tohoto roku na většinu z nás dopadlo její zdražení. Cena elektřiny se totiž skládá ze dvou částí – neregulované (kterou ovlivňuje právě cena na trzích) a regulované složky. Regulovaná cena elektřiny zahrnuje poplatky za distribuci elektřiny a další služby související s fyzickými dodávkami elektřiny. A právě tato regulovaná část ceny elektřiny v tomto roce meziročně vzroste o 65,7 %.

Navýšení plateb se týká všech zákazníků, tedy i těch, kteří mají fixované ceny. Cenu totiž lze zafixovat jen u silové elektřiny, na kterou má dodavatel vliv. Druhá, regulovaná část, se mění bez ohledu na uzavřenou smlouvu.

Fv Aktualita - Vlastní Fotovoltaická Elektrárna Je Váš Pomocník V Boji Proti Zdražující Elektřině - Joyce Energie

Investice do distribuční sítě elektřinu zdraží i do budoucna

Rozvoj obnovitelných zdrojů navíc postavil nepřipravenou českou elektrizační soustavu před řadu překážek i výzev. Ať už se jedná o ambiciózní klimatické cíle Evropské unie, postupnou decentralizaci energetiky nebo odklon od uhlí ve 30. letech. Významnou roli k dosažení milníků v těchto oblastech budou hrát obnovitelné zdroje, které energii vyrábějí především ze slunce či větru. Ty už nyní představují pro českou energetiku zásadní výzvy, které si žádají navyšování investic do distribuce nebo změny při připojování nových zdrojů.

Prostě a jednoduše, distribuční síť v České republice se musí posílit a zmodernizovat. A to stojí peníze, které se vezmou z distribučních poplatků. Je tedy téměř jisté, že distribuční poplatky budou i do budoucna růst. A tím i cena elektřiny.

 

Chcete mít pro sebe a svou rodinu jistotu a maximální nezávislost na ceně elektrické energie? Vyrábějte si vlastní elektřinu ze slunce a ušetřete měsíčně klidně i 75 % nákladů za energie. S našimi fotovoltaickými elektrárnami, které vám navrhneme přesně na míru vašich potřeb, to jde snadno. Kontaktujte nás pro nezávazný návrh a kalkulaci a přesvědčte se, kolik můžete ušetřit i vy. Jsme tu pro vás.

👉 Chci nezávazný návrh

 

Více informací naleznete zde:

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekonomika-firmy-solarni-revoluce-prijde-cesko-na-stovky-miliard-a-lidem-zdrazi-elektrinu-237870

https://www.novinky.cz/clanek/ekonomika-potvrzeno-regulovana-cast-ceny-elektriny-lidem-od-ledna-zdrazi-o-tisice-rocne-40452521

https://www.irozhlas.cz/ekonomika/elektrina-energie-zdrazovani-firmy-ceny_2311101100_hof

Sledujte nás také na Facebooku a LinkedIn.