Vybrali zálohy a panely nikde. Solární firma už nebere telefony, zuří klienti

Ještě koncem minulého roku se o Energetickém holdingu Malina, jednom z největších dodavatelů střešní fotovoltaiky v Česku, říkalo, že se stane buď dominantním hráčem na trhu, nebo může zkrachovat. Měl velké ambice, dravý marketing a rychle rostl. Teď to vypadá, že směřuje spíš k méně úspěšnému scénáři. Podle informací ze tří významných zdrojů ze solárního byznysu je Malina v problémech a její majitel Cyril Regner se ji snaží prodat.

Malina si nabrala mnohem víc zakázek, než je schopná uskutečnit, na což už dříve upozornily i Hospodářské noviny. Smlouvy na dodávku střešní fotovoltaiky s ní podepsalo několik tisíc lidí, od nichž vybrala statisícové zálohy. S veřejností přestala Malina komunikovat. Přinejmenším od minulého týdne se nedá s nikým spojit přes její zákaznickou linku.

Více info zde: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/malina-solarni-panely-fotovoltaika-energetika.A230404_130835_domaci_idvs

nebo zde: https://archiv.hn.cz/c1-67189940-malina-uz-ani-nebere-telefony-firma-je-ve-vaznych-problemech-a-snazi-se-najit-kupce

My v JOYCE děláme byznys jinak. Neslibujeme vzdušné zámky a se zákazníky jednáme vždy poctivě a upřímně. I proto máme na trhu stabilní pozici již více než 15 let! Naše reálné termíny instalace jsou nyní 3-4 měsíce.

Sledujte nás také na Facebooku a LinkedIn.