Fotovoltaika pro firmy a bytové domy

Komplexní řešení od návrhu fotovoltaické elektrárny po stavbu a vyplacení dotací včetně optimalizace výroby. Dotace vyřídíme za vás, postaráme se vám o servis i případné rozšíření elektrárny o další panely v budoucnosti.

"

Fotovoltaika pro bytový dům

Fotovoltaické elektrárny stavíme už od roku 2008. Za tu dobu jsme postavili jak malé fotovoltaiky na střechu, tak velké megawattové elektrárny. Uděláme vám individuální návrh řešení přesně pro požadavky vašeho bytového domu. Podívejte se Co děláme.

Proč se fotovoltaika na bytový dům vyplatí?

S fotovoltaikou můžete ušetřit i pokud bydlíte v bytovém domě. Fotovoltaika na bytovém domě je využívána více byty a snižuje náklady na elektřinu svým majitelům. Novela energetického zákona v roce 2023 umožňí bez licence půjde postavit až 50kWp elektrárnu a zároveň snadnější sdílení elektřiny z fotovoltaiky na bytovém domě. Vzhledem k tomu, že se na bytový dům obvykle instaluje elektrárna s vyšším výkonem, na které se podílí více investorů (majitelů bytů), je její cena relativně nižší než u malých FVE. Je to díky nižšímu podílu fixních nákladů na jednotku vyrobené elektřiny.

Fotovoltaická elektrárna vám poskytne částečnou soběstačnost na síti. Pokud si pořídite fotovoltaiku s bateriemi, výpadky sítě vás nemusí zajímat, protože využíváte elektřinu vlastní.

Fotovoltaické elektrárny jsou krokem k udržitelné budoucnosti a čisté výrobě elektřiny. Na výkon fotovoltaiky máte záruku po dobu 25 let, často však elektrárna vydrží výrazně déle. Po celou dobu svého života vám elektrárna vyrábí zelenou elektřinu bez emisí. Zákazníci se občas domnívají, že se panely nedají dobře recyklovat, to už však s dnešními moderními panely neplatí. Skládají se převážně z hliníku a skla a jejich recyklovatelnost je kolem 95 %. Staré městské legendy, že na výrobu panelů se spotřebuje více energie než za svůj život vyrobí také nejsou pravdou. Panely pokryjí spotřebu energie potřebnou na jejich výrobu za zhruba prvních 4-5 let svého života. Fotovoltaiku si tak můžete pořídit s čistým svědomím, že podporujete ekologickou udržitelnost.

Můžu na fotovoltaiku pro bytový dům získat dotace?

Dotační program Nová zelená úsporám ve své nové verzi pro rok 2022 nezapomíná ani na majitele bytových domů. I ti tak nově dosáhnou na výhodnou státní podporu při budování fotovoltaických zdrojů pro své domy. Uživatelé bytových domů (dům s více než 3 bytovými jednotkami) tak mohou již také využívat výhod, které vlastní FVE přináší. Jedná se především o úspory výdajů ze energie, ale také jistou úroveň nezávislosti na veřejné distribuční síti.

Pro konkrétní informace se podívejte na naši stránku dotace pro bytové domy. S celým procesem žádosti o dotaci vám poradíme.

 

Sledujte nás také na Facebooku a LinkedIn.